Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Zatrzymaj banner przewijany

Archiwum - Aktualności zobacz aktualne »

I MEMORIAŁ LECHA STOLIŃSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ MŁODZIKÓW

Lech Stoliński urodził się 5 lipca 1957r. w Tczewie. Swoje życie związał  z pracą  pedagogiczną oraz sportem. Od najmłodszych lat interesował się sportem, treningi  rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 2  w Tczewie.                     Był zawodnikiem MKS „Sambor” oraz „Wisły” Tczew. Pracę rozpoczął w 1982 roku w Sportowej Szkole Podstawowej  nr 2 w Tczewie jako nauczyciel i trener piłki ręcznej. W 1991 roku został wicedyrektorem ds. sportowych w tejże szkole. W 1999 roku objął funkcję dyrektora Gimnazjum nr 3 w Tczewie.

Jako nauczyciel, trener piłki ręcznej oraz dyrektor szkoły odnosił liczne sukcesy sportowe. Zdobył między innymi w 1994r. Mistrzostwo Polski Młodzików, 1996r. wicemistrzostwo juniorów młodszych, 1998r. wicemistrzostwo Polski juniorów starszych, 1997r. V miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.  W swoim dorobku miał również 6 zwycięstw w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,  4 miejsce w Finałach Ogólnopolskich

Igrzyskach Młodzieży, w 1994r.  oraz  5 miejsce w Finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 1990r.

Wielu zawodników było i jest powoływanych do kadr narodowych między innymi Michał Zołoteńko,  Dominik Jastrzębski, Krzysztof Maciejewski, Mateusz Seroka,  a od 2008r. Michał Daszek, który jest  uczniem SMS                   w Gdańsku i kapitanem reprezentacji Polski juniorów, 2 wychowanków gra obecnie                  w ekstraklasie piłki ręcznej oraz w II lidze niemieckiej.

Był również działaczem sportowym,  organizował wiele spotkań reprezentacji narodowych Polski w Tczewie,  między innymi mecz wicemistrzów świata piłkarzy ręcznych Polski                 z Rumunią, eliminacje ME młodzieżowych reprezentacji Polski Ukrainy, Mołdawii, Grecji oraz mecze juniorów Polska - Dania, Polska - Białoruś      i  juniorek  Polska - Litwa.

W  Pomorskim Wojewódzkim Związku Piłki Ręcznej  pełnił  funkcję wiceprezesa  przez  2  kadencje, był  delegatem  z ramienia  okręgu na  Zjazdy  Związku  Piłki  Ręcznej w  Polsce.      Za swoją pracę odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz  Srebrną,  Złotą , Diamentową Odznaką   Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zmarł  nagle  12 sierpnia 2010r.

I MEMORIAŁ

Lecha  Stolińskiego

W PIŁCE RĘCZNEJ MŁODZIKÓW

17 – 19 grudnia 2010r.

Grupa A – Gimnazjum nr 3                             Grupa B – SP nr 12

° Kadra Warszawy I                                          ° Kadra Pomorza I

° Kadra Pomorza II                                            ° Kadra Warszawy II

° Agrykola Warszawa                                        ° Viktoria Tomaszów Maz.

° KAR DO Gdynia                                               ° MTS Giżycko

° MKS Grudziądz                                                ° Bellator Ryjewo

° Kusy Kraków                                                    ° Grunwald Poznań

° Sambor Tczew                                                 ° GKS Żukowo

Data wytworzenia dokumentu: 03.01.2011
Dokument wytworzony przez: Dyrekcja
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 09 lutego 2011 11:36
Dokument wprowadzony do BIP przez: Tomasz Szulc
09 lutego 2011 11:36 (Tomasz Szulc) - Dodanie dokumentu.